Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

23 czerwca 2019 roku

Ogłoszenia

1. W oktawie Bożego Ciała Procesja eucharystyczna codziennie po nabożeństwie do Najśw. Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam!

2. W najbliższym tygodniu:

·               jutro – w ostatni poniedziałek miesiąca, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Msza Św. zbiorowa za zmarłych o godzinie 1800;

·       we czwartek – 27 czerwca – nabożeństwem czerwcowym oraz procesją wokół kościoła o godzinie 1730 zakończymy Oktawę Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków;

·       w piątek – 28 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne;

·       w sobotę – 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę tego dnia zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

3. Gorące i serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowania Uroczystości Bożego Ciała:

·        Projektantom i Budowniczym czterech ołtarzy: (1) mieszkańcom pierwszej połowy 3 Maja, tzn. od Remizy OSP do Państwa Przyborowskich i od Państwa Bocianów do Państwa Woźniców, (2) mieszkańcom Osiedlowej, (3) mieszkańcom Zdrojowej, Zielnej, Szkolnej i Boczneji (4) mieszkańcom drugiej połowy 3 Maja, tzn. od Państwa Stańczyków do Państwa Piraszewskich oraz od Państwa Szubińskich do Pani Rzepka oraz wszystkim wspierającym bezimiennym TALENTOM!

·        Asyście liturgicznej: Przemysławowi Drożdżowi, Lektorom, Ministrantom, Dzieciom pierwszo-komunijnym i rocznicowym, Organiście Marcinowi Borowskiemu, Pani Katechetce Agnieszce Bielskiej wraz z rodzicami i dziećmi sypiącymi kwiaty, Paniom i Panom z Kółek Różańcowych, Paniom w strojach regionalnych, Paniom i Panom oraz młodzieży niosącym chorągwie, feretrony i pozostałe emblematy religijne;

·        Druhom z OSP za reprezentacyjną asystę i czuwanie nad bezpieczeństwem procesji;

·        Wszystkim Parafianom za domowe dekoracje na trasie procesji oraz wszystkim niewymienionym, a których było jeszcze wielu za piękne świadectwo naszej wiary: SERDECZNE: BÓG ZAPŁAĆ!

4. Gorące i serdeczne podziękowania inicjatorom i wykonawcom nowego ogrodzenia i renowacji krzyża i postumentu u zbiegu ulic 3 Maja i Kołbielskiej: Pani Helenie Rzepka, Panu Janowi Papis oraz Rodzinom Żurawskich, Pawelców, Mazurków, Rokickich, Kurkusów, Stańczyków, Sikorskich i Ziubińskich.

5. Gorące i serdeczne podziękowania Pani Helenie Przyborowskiej za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii. Rodzinom Szostak, Ryfka i Grajda za ofiarę, kwiaty, posprzątanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Wszystkim: Bóg zapłać!

Osoby przygotowujące się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  1

(6/2019) Henry Morka, kawaler, i Sylwia Rokicka, panna, oboje z parafii tutejszej.

Polecajmy Bogu narzeczonych w naszych modlitwach!