Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

5 grudnia 2021 roku

2 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Adwentu:

·       ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła udzielamy pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;

·       po Mszach Św. możemy nabywać poświęcone opłatki będące znakiem jedności całej naszej Rodziny Parafialnej, jak również świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom;

·       Rozpoczęliśmy Rekolekcje Parafialne. Dzisiaj – w niedzielę: Msze Św. z naukami o 900, 1100 i 1800. Modlitewno – muzyczne uwielbienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1900. Apel Jasnogórski o 2100. W poniedziałek i wtorek – 6 i 7 grudnia – roraty o 645; Msze św. z naukami o 1000, 1700 i 1900. Po ostatniej Mszy Święte nauki stanowe: w poniedziałek dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. Wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja do pierwszej Mszy św. wieczornej w te trzy dni o 1500. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas Mszy Świętych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Romuald Kszuk – z Instytutu Ojców Szensztackich. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy!

2. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o 645.

3. W środę – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msze Święte o 645 (RORATY)i 1100. Od 1200 do 1300 wspólna modlitwa – adoracja: GODZINA ŁASKI.

4. Za tydzień – w niedzielę 12 grudnia – spotkanie dla Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców o 1200 w kościele.

5. Druhny i Druhowie z OSP w Rudzienku organizują pomoc pieniężną Rodzinie poszkodowanej we wczorajszym pożarze w Oleksinie. Zbiórka ofiar zostanie przeprowadzona za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem.

6. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom Rudnickich, Kurkus i Kańtoch za złożoną ofiarę, posprzątanie kościoła oraz przygotowanie Świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne i całotygodniowe liturgie. Anonimowej Rodzinie GORĄCE PODZIĘKOWANIA (!!!) za wpłaty dokonane na konto naszej Parafii, które pokryją koszty związane z opłatami ciągle rosnących cen energii. Paniom Jadwidze Rokickiej i Katarzynie Kańtoch za ofiarę przekazaną na potrzeby naszej parafii.Wszystkim troszczącym się o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!

Osoby przygotowujące się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  1

(8/2021) Marcin Milewski, kawaler z parafii tutejszej i Marlena Sokół, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Gliniance.

Polecajmy Bogu narzeczonych w naszych modlitwach!

Rekolekcje  Adwentowe

w Parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

5 – 7 grudnia 2021 roku

Rekolekcjonista: Ojciec Romuald Kszuk – Instytut Ojców Szensztackich

5 grudnia 2021 r. – NIEDZIELA

900          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

1100          – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci O. Romuald Kszuk

1800          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

1900          Wieczór uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem

Najświętszym Sakramentem

(Grupa Uwielbienia + Schola Młodzieżowa + x.KW)

6 grudnia 2021 r. – PONIEDZIAŁEK

645          – Msza św. roratnia(x.KW)

1000          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

1700          – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci O. Romuald Kszuk

1900          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

Po Mszy św. nauka stanowa dla Kobiet

7 grudnia 2021 r. – WTOREK – Zakończenie Rekolekcji

645          – Msza św. roratnia(x.KW)

1000          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

1700          – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci O. Romuald Kszuk

1900          – Msza św. z nauką dla wszystkich O. Romuald Kszuk

Po Mszy św. nauka stanowa dla Mężczyzn

spowiedź św.

Poniedziałek i Wtorek podczas Mszy Świętych.