Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

17 stycznia 2021 roku

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro – w poniedziałek 18 stycznia – rozpocznie się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan, który będziemy przeżywać pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc.

2. W środę – 20 stycznia – w III rocznicę ingresu, pamiętajmy o modlitwie za Pasterza naszej Diecezji – J.E. Ks. Biskupie Romualdzie Kamińskim.

3. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. Dlatego za tydzień – niedzielę 24 stycznia – będziemy przeżywać pod hasłem „Dnia solidarności z Chorwacją”. Przed kościołem – po Mszach Świętych – odbędzie zbiórka ofiar – pomocy dla poszkodowanych.

4. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom Boguckich i Majchrzyków za złożoną ofiarę, posprzątanie, odśnieżanie oraz przygotowanie Świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne i całotygodniowe liturgie. Pani Ewie Grzegorczyk i Panu Zdzisławowi Retka za odśnieżanie w minionym tygodniu terenu wokół kościoła i przy plebanii. Państwu Ewie i Andrzejowi Mląckim za ofiarę – wpłatę dokonaną na konto naszej parafii. Panom Grzegorzowi Wilczkowi i Jarosławowi Urlich za troskę o parafialną stronę internetową, a szczególnie za nowe galerie zdjęć. Wszystkim zatroskanym o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!