Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

22 listopada 2020 roku

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj: w całym Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. O 1800 Msza św. listopadowa za naszych zmarłych.

2. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca:

·      rozpoczniemy Adwent: czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. W tym okresie liturgicznym, zgodnie z tradycją, Kościół celebruje o świcie tzw. Msze Św. Roratnie ku czci NMP. Będą one sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 645. Adwentowe dni skupienia i sakramentu pokuty – rekolekcje – PLANUJEMY (!!!) w naszej parafii na czwartek, piątek i sobotę – 17, 18 i 19 grudnia;

·      będziemy mogli nabywać świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Uzyskane w ten sposób fundusze posłużą jako pomoc najbiedniejszym dzieciom naszej Diecezji. Opłatki wigilijne zostaną poświęcone w drugą niedzielę adwentu – 6 grudnia;

·      ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem.

3. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom Rudnickich i Kurkus za ofiarę, posprzątanie, odświeżenie „kwiato–stanu” oraz przygotowanie Świątyni, terenu wokół niej i wokół domu parafialnego – szczególnie uprzątnięcie liści – na dzisiejsze – niedzielne oraz całotygodniowe liturgie. Rodzinom Szczęsnych i Żurawskich oraz Paniom Mariannie Dróżdż i Mariannie Milewskiej za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii. Panu Jerzemu Rokickiemu za zamontowanie nowego – dodatkowego oświetlenia w prezbiterium i przy ołtarzach bocznych. Wszystkim zatroskanym o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!