Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

2 maja 2021 roku

V NIEDZIELA    WIELKANOCY

1. Jutro – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godzinie 900, 1100 i 1800. Nabożeństwo majowe o 945. Msza Św. o godzinie 1100 w intencji OSP w Rudzienku oraz Ojczyzny.

2. We wtorek – 4 maja – Święto Św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz Strażaków, którym z okazji ich Święta składamy serdeczne życzenia.

3. W I czwartek miesiąca – 6 maja – o godzinie 1730 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W I piątek miesiąca – 7 maja – od godziny 1000 – wizyta sakramentalna u chorych w ich domach, o 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1730 Nabożeństwo Majowe. Adoracja i możliwość spowiedzi – zapraszam szczególnie Dzieci klas IV, które za dwa tygodnie będą obchodziły Rocznicę I Komunii Św. – do 1645. Msze Św. o 1700 i 1800.

5. W sobotę – 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godzinie 730 i 800zbiorowa w intencji Stanisławów. Spowiedź dla Dzieci przed Pierwszą Komunią Św. oraz ich Rodziców o 900.

6. Za tydzień – w niedzielę 9 maja – na Mszy św. o godz. 1100 Dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przystąpią pierwszy raz do Komunii Św. W związku z nadal obowiązującymi przepisami BARDZO PROSZĘ pozostałą część Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. o 900 lub 1800. Ofiary zbierane na tacę zostaną przekazane na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 1730, w środy i soboty o 830, a w niedziele o 945.

8. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom Drożdżów i Szczęsnych za ofiarę, kwiaty do ołtarza, posprzątanie oraz przygotowanie Świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne i całotygodniowe liturgie. Pani Mariannie Osica za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Rodzinie Państwa Kościanków: Anecie, Robertowi, Bartoszowi i Kacprowi za projekt, potrzebne materiały, wykonanie i zamontowanie ozdobnych i praktycznych postumentów przy obrazach MB Nieustającej Pomocy i Św. Faustyny. Panu Tomaszowi Nejmanowi za projekt, materiały i wykonanie tematycznych „koszulek” na świece, aby pasowały stylistycznie do całości tego pięknego dzieła. Wszystkim troszczącym się o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!