Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

11 sierpnia 2019 roku

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę 14 sierpnia – o godzinie 1800 (!) sprzed naszego kościoła wyruszymy z pieszą pielgrzymką do kościoła Św. Wawrzyńca w Gliniance. Serdecznie zapraszam!

2. We czwartek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, MB Zwycięskiej, głównej Patronki Diecezji Warszawsko – Praskiej, której w modlitwach polecamy Ordynariusza naszej diecezji, Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, duchowieństwo i cały lud wierny diecezji. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów. Poświęcenie nowego krzyża u zbiegu ulic Bocznej i „przedłużeniu Stefczyka” o 1000. Tego dnia przypada 99 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy w ciągu całej historii Polski oddali swoje życie za wolność Ojczyzny, a także o polskich żołnierzach w ich święto – Dzień Wojska Polskiego. Główne uroczystości ogólnodiecezjalne – jak co roku – odbędą się w Konkatedrze na Kamionku oraz na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie.

3. Gorące i serdeczne podziękowania: Rodzinom Adama i Andrzeja Dróżdżza posprzątanie, udekorowanie kwiatami i przygotowanie Świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze – niedzielne liturgie. Pani Krystynie Dróżdż za ofiarę złożoną na potrzby naszego kościoła. Wszystkim Rodzinom, indywidualnym osobom, wszystkim zacnym Parafiankom i Parafianomza tak serdeczne i „obfite” przyjęcie w ubiegły poniedziałek Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Panom Witoldowi i Zdzisławowi Rokickim za cement, piasek, narzędzia i czas, jaki poświęcili na naprawienie kostki brukowej i załatanie dziur na drodze wiodącej do plebanii. Paniom Annie Sikorskiej i Halinie Rudnickiej za piękną inicjatywę nowego krzyża na rozwidleniu ul. Bocznej, Panom Jarosławowi i Czesławowi Szczęsnym oraz Jackowi Rokickiemu za wszelkie prace związane z wykonaniem tego projektu, a także wszystkim ofiarodawcom: Agacie i Rafałowi Dudzińskim, Annie i Mirosławowi Górskim, Ewie i Januszowi Dróżdż, Iwonie i Stanisławowi Przyborowskim, Annie Przyborowskiej, Annie i Januszowi Ciszkowskim, Hannie Floriańczyk, Ewie i Bogdanowi Milewskim, Krystynie Witos, Henrykowi Sikorskiemu, Genowefie Retka, Agnieszce i Michałowi Makos, Mariannie, Urszuli i Zdzisławowi Rokickim, Elżbiecie i Stanisławowi Żebrowskim, Monice i Damianowi Santorek, Gabrieli i Czesławowi Szczęsnym, Halinie i Stanisławowi Witkowskim, Genowefie Kozera, Janinie Kubajek, Danucie Ziubińskiej, Honoracie i Ryszardowi Ziubińskim, Bronisławie i Ryszardowi Dróżdż, Annie i Arkadiuszowi Przyborowskim, Stefanii Bocian, Bronisławie Czajka, Helenie Przyborowskiej, Krystynie i Henrykowi Grajda, Marzenie i Krzysztofowi Szostak, Barbarze Serafin, Barbarze i Mirosławowi Całka, Elżbiecie i Krzysztofowi Flis, Mirosławie i Jerzemu Żołądek, Annie i Marcinowi Ryfka, Krystynie Mląckiej, Irenie Przyborowskiej, Teresie i Piotrowi Milewskim, Janowi Wiącek, Halinie i Ryszardowi Milewskim, Halinie i Janowi Rudnickim, Annie Sikorskiej, Dorocie i Dariuszowi Szostak, Jadwidze i Janowi Dróżdż, Genowefie Szczęsnej. Wszystkim zatroskanym o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!

Osoby przygotowujące się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  2

(10/2019) Radosław Grzegorczyk, kawaler, i Anna Małgorzata Kuklewska, panna, oboje z parafii tutejszej.

18 sierpnia 2019 roku

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: o 900, 1100 i 1800. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

2. Diecezjalne Dożynki będziemy przeżywać w sobotę 31 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Ostrówek, ul. św. Faustyny 5). Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana o godzinie 1100.

3. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………..……………………………………………………………………………………za ofiarę, kwiaty, posprzątanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Paniom Annie Sikorskiej i Halinie Rudnickiej za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Z serca płynące podziękowania Uczestnikom środowej pielgrzymki do kościoła Św. Wawrzyńca w Gliniance: Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym – Rodzicom, Dziadkom i Babciom. Szczególnie Pani Janinie Papis za prowadzenie pielgrzymki, Panu Jerzemu Rokickiemu za nagłośnienie i transport oraz Scholi Młodzieżowej – Beacie, Karolinie i Kacprowi za śpiew, muzykę i prowadzenie modlitwy.  Wszystkim zatroskanym o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!