Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

30 czerwca 2019 roku

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o godzinie 1600 u Państwa Ewy i Bogdana Milewskich przy ul. Piaskowej 51 odbędzie się koszenie zboża, z którego zostanie wykonany wieniec dożynkowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie Rodziców z Dziećmi, które będą mogły zobaczyć, jak w dawnych czasach wyglądały żniwa. Zabierzmy ze sobą kiełbaski na wspólne ognisko!

2. W najbliższym tygodniu:

·              w środę – 3 lipca – Święto Św. Tomasza, Apostoła;

·       wI czwartek miesiąca – 4 lipca – o godzinie 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msze Św. o 1730 i 1800;

·       w I piątek miesiąca – 5 lipca – od godziny 1000 – wizyta sakramentalna u chorych w ich domach. O 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 1750 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i zakończenie adoracji. Msza Św. o 1800;

·       w I sobotę miesiąca – 6 lipca – Msza Św. w intencji Członków Żywego Różańca o godzinie 800, a po niej Modlitwa Różańcowa i Litania Loretańska.

3. Za tydzień – w I Niedzielę miesiąca – po Mszy Św. o godzinie 900 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom Luba i Żołądek za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii, posprzątanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Rodzinie Agnieszki i Stanisława Trzmiel za pomysł, inicjatywę, załatwienie wszystkich formalności i w końcu podarowanie naszej Wspólnocie Parafialnej nowego, nowoczesnego konfesjonału, który będzie dużym ułatwieniem w przeżywaniu sakramentu pokuty – zwłaszcza dla osób starszych. Panom Jerzemu, Zdzisławowi i Witoldowi Rokickim za przygotowanie kościoła pod nowy konfesjonał. Panu Zbigniewowi Mazurkowi za skoszenie trawy i dbałość terenów zielonych wokół plebanii i kościoła. Panu Jerzemu Rokickiemu za usunięcie czwartkowej awarii elektrycznej na plebanii oraz nowe kontakty i gniazdka w kościele. Tomaszowi Nejmanowi i Mariuszowi Grzegorczykowi za pomoc trwalszego przyklejenia stacji drogi krzyżowej. Wszystkim: Bóg zapłać!

Osoby przygotowujące się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  2

(6/2019) Henry Morka, kawaler, i Sylwia Rokicka, panna, oboje z parafii tutejszej.

ZAPOWIEDŹ  1

(7/2019) Paweł Perka, kawaler z parafii Ducha Świętego w Siedlcach, i Agnieszka Mames, panna z parafii tutejszej.

(8/2019) Marek Grzegorz Osiński, kawaler z parafii MB Królowej Polski w Otwocku, i Klaudia Juszczyńska, panna z parafii Św. Trójcy w Kołbieli.

(9/2019) Marcin Zgutka, kawaler z parafii tutejszej, i Agnieszka Rojek, panna z parafii Św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim.

Polecajmy Bogu narzeczonych w naszych modlitwach!

7 lipca 2019 roku

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu,we czwartek – 11 lipca – Święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy.

2. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom (……………..) za ofiarę, kwiaty, posprzątanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Wszystkim: Bóg zapłać!

Osoby przygotowujące się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  2

(7/2019) Paweł Perka, kawaler z parafii Ducha Świętego w Siedlcach, i Agnieszka  Mames, panna z parafii tutejszej.

Polecajmy Bogu narzeczonych w naszych modlitwach!

14 lipca 2019 roku

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dzisiaj dzień imienin Arcybiskupa seniora Henryka Hosera, którego w naszych modlitwach polecamy Bożej Opatrzności.

21 lipca 2019 roku

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu:

·              w poniedziałek – 22 lipca – Święto Św. Marii Magdaleny;

·              we wtorek – 23 lipca – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy;

·              w czwartek – 25 lipca – Święto Św. Jakuba, Apostoła;

·       w piątek – 26 lipca – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. Za tydzień – w niedzielę 28 lipca – po Mszach Świętych, z racji czwartkowego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, przed kościołem, poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

3. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzinom (……………..) za ofiarę, kwiaty, posprzątanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Wszystkim: Bóg zapłać!