Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

14 października 2018 roku

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj – w XXVIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego:

·  Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany „Dniem Nauczyciela”, pamiętając – szczególnie podczas Mszy świętych, o modlitwie w ich intencji oraz powierzonych im uczniów – wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pracownikom Oświaty składamy Serdeczne życzenia.

·  obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Z tej racji przy wyjściu z kościoła prowadzona jest kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Żywego Pomnika Świętego Jana Pawła II”;

·  spotkanie Kandydatów do Bierzmowania w kościele o 1630. Spotkanie Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszam!

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 1730, w środy – o 730, w soboty – o 830.

3. Za tydzień – w niedzielę 21 października:

·  odprawa liturgiczna Kandydatów do Bierzmowania wraz ze Świadkami w kościele o 1630. Na to spotkanie zapraszam również wszystkich Ministrantów. Obecność obowiązkowa!

·  ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przekazane na potrzeby polskich misjonarek i misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.

4. przyjmuję Na wypominki Zmarli będą wymieniani w każdą niedzielę o godzinie 845 i 1045. Msza św. za zmarłych będzie sprawowana w naszym kościele we wszystkie dni listopada. Imiona zmarłych możemy napisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Gorące i serdeczne podziękowania Paniom Janinie Mames i Krystynie Rokickiej za posprzątanie, udekorowanie kwiatami i przygotowanie Świątyni na dzisiejsze – niedzielne liturgie oraz posprzątanie terenu wokół kościoła i plebanii. Druhom z OSP wraz z Rodzinami DZIĘKUJEMY za uporządkowanie, posprzątanie i wyłożenie kamieniami – co wiązało się z poniesionymi kosztami – terenu wokół kapliczki Matki Bożej. Możemy cały czas wspierać to dzieło składając stosowną ofiarę do koszyczka na stoliku pod chórem i zabierając do domu pamiątkę – medal z Jubileuszu 100 – lecia OSP w Rudzienku. Bóg zapłać!