Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

31 maja 2020 roku

ZESŁANIA DUCHA ŚW.

1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – kończy się czas Paschalny w Kościele i spowiedzi wielkanocnej.Po Mszy Św. o godzinie 1800 wystawienie Najśw. Sakramentu, czuwanie dziękczynno – modlitewne i adoracja do godziny 2100. Serdecznie zapraszam.

2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 1730, w środy i soboty o 830, a w niedziele o 945. Serdecznie zapraszam!

3. W najbliższym tygodniu:

·       w I czwartek miesiąca – 4 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego kapłana. Od godziny 1630 spowiedź. Nabożeństwo czerwcowe oraz modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne o 1730, Msze Św. o 1700 i 1800;

·       w I piątek miesiąca – 5 czerwca – od 1000 – wizyta sakramentalna u chorych w ich domach, o 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od 1600. Nabożeństwo czerwcowe o 1730. Msze Św. o 1700 i 1800;

·       w I sobotę miesiąca – 6 czerwca – Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca o 800. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Nabożeństwo czerwcowe i Modlitwa Różańcowa, a po nich spotkanie formacyjne Rodzin Różańcowych.

4. Za tydzień – w niedzielęUroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy Św. o godzinie 900 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, nowenna do Św. Joanny Beretta Molla i procesja wokół kościoła. Wychodząc z kościoła po Mszach Św. – ofiarami składanymi do puszki – będziemy wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie w tym roku ulicą 3 Maja w stronę ulicy Bocznej – zawróci – i z powrotem 3 Maja do kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:

(1) mieszkańców 3 Maja od Państwa Lechnik do Państwa Żebrowskich oraz od Pani Janiny Witos do Państwa Grzegorczyk;

(2) mieszkańców 3 Maja od Pani Bronisławy Czajka do Państwa Kloch oraz od Państwa Przyborowskich do Pani Barbary Serafin;

(3) mieszkańców 3 Maja od Państwa Santorek do Państwa Bocian oraz Państwa Szczęsnych do Państwa Milewskich;

(4) mieszkańców 3 Maja od Pani Henryki Makos do Pana Jerzego Witosa oraz Państwa Dróżdż do Pani Eweliny Targosińskiej.

6. W związku z wprowadzeniem czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu – przestał obowiązywać limit osób – odpowiadając na pytania Rodziców dzieci klas trzecich, które miały przystąpić do pierwszej Komunii Św. na początku maja br., informuję, że istnieje możliwość zorganizowania tej uroczystości jeszcze przed wakacjami. Chętnych proszę o kontakt.

7. Gorące i serdeczne podziękowania Pani Genowefie Szczęsnej oraz Rodzinom Drożdżów i Wiącków za złożoną ofiarę, kwiaty, posprzątanie, udekorowanie oraz przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejsze, niedzielne liturgie. Wszystkim zatroskanym o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Zawadę. Wieczny odpoczynek…

Narzeczeni przygotowujący się do zawarcia

Sakramentu Małżeństwa:

ZAPOWIEDŹ  2

(1/2020) Paweł Wróblewski, kawaler z parafii Św. Anny w Jakubowie i Katarzyna Pawelec, panna z parafii tutejszej.

Polecajmy Bogu narzeczonych w naszych modlitwach!