Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

4 grudnia 2022 roku

2 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Grzegorz  Zagórowski, ojciec duchowny naszego seminarium. Po Mszy św. o godz. 9 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla.  O godz. 11 Msza św. i spotkanie dla dzieci komunijnych i rodziców.Dzieci otrzymają medaliki Matki Bożej. Ofiarami składanymi na tacę podziękujemy Księdzu Rekolekcjoniście.

2. Zachęcam do abstynencji i wpis do Księgi Trzeźwości.

3. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie opłatków. Przedstawicieli rodzin proszę o odbiór. Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45 i 11, a potem Godzina łaski.

5. Roraty codziennie o godz. 6.45, oprócz niedziel. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu kawiarenki oraz wpisanie się na listę.

6. Odnowiony został cały kościół przez firmę Renomat Mateusz Milewski z Kołbieli oraz figura Matki Bożej przy plebanii.Ofiarodawcy będą wpisani do księgi pamiątkowej.Wszystkim, którzy wsparli ofiarami ten cel – Bóg zapłać!

7. Gorące i serdeczne podziękowaniaRodzinom Rodzinom Rudnickim, Kurkus i Kantoch za złożoną ofiarę, posprzątanie oraz przygotowanie Świątyni na niedzielne icałotygodniowe liturgie. Wszystkim troszczącym się o dobro Parafii serdeczne: Bóg zapłać!

8.W zakrystii można nabyć kalendarze katolickie na 2023 rok.

9. Nasze seminarium wystawia sztukę „Pinokio”. Z naszej parafii wybieramy się17  grudnia na godz. 15. Zapisy u mnie tylko do dziś. Ilość miejsc ograniczona.

10. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie.

11. Zachęcam do udziału w Procesji Różańcowej za Polskę w niedzielę, 11 grudnia. Szczegóły na plakacie.